o mně

    V hudební oblasti mám dlouholeté bohaté zkušenosti s aktivním působením v různých souborech a kapelách (Inkaso, Respekt, Špilberk, XXL, X-Team, Dizzy, Folk Team, JaneSession, Progress2, Bronz, BBB, MissLizzy,...) doma i v zahraničí. V rámci některých uskupení nebo přI studiové práci jsem spolupracoval s osobnostmi různých žánrů (R.Gibb, S.Vega, G.Hansard, H.Vondráčková, L.Deczi, Z.Zemanová, F.Slováček, H.Blehárová, P.Novák, M.Bártek, J.Hnilička, L.Kerndl, Progress-2, Futurum, Mńága a Žďorp, Titanic...).

    Ve zvukově-hudební oblasti pracuji už 24 let v nahrávacích studiích jako hudební a zvukový režisér nebo supervizor natáčení. Skromně se pyšním prací nebo spoluprací na zhruba 900 CD-LP a nespočtu dalších zvukových a hudebních projektech. Několik let jsem aktivně působil v dabingu jako zvukový a dabingový režisér i úpravce dialogů, spolupracoval jsem a pracuji na hudebně zvukové produkci projektů Juan (Mozart-Kluka), Pánská jízda (Frída), Missa (L.Bernstein), Popelka nazaretská (R.Lukavský),..., muzikálů Hair, Sny nocí svatojánských, Bastard, a dalších.
    S mobilní technikou lze formou výjezdu zaznamenat vystoupení hudebních těles (sbor, orchestr, varhany,...)

    Posledních deset let jsem do okruhu svých profesních zájmů přibral práci s obrazem. Ať už jde o editaci a úpravu statických snímků nebo o nelineární střih videa včetně práce s kamerou.

    Jsem autorem i spoluautorem a odborným korektorem knih, publikací a článků s hudební, zvukovou a technickou tématikou.

čím můžu být užitečný...

autorská hudba, aranže a hudební produkce

hudební, zvuková a dabingová režie

kamera, střih videa, postprodukce, autoring - vše v HD

natáčení a zvukové postprodukční činnosti (střih, editace, mix, mastering, autoring,...)

grafické práce

publikování článků a knih s audio/video tématikou

konzultace, programování, tvorba zvuků na syntezátorech všech druhů

Historie

Aktivní hudební činnosti se věnuji už od roku 1983. V roce 1989 jsem se stal spoluzakladatelem nahrávacího studia Audio Line, kde jsem jako zvukový a hudební režisér ztvárnil více jak 750cd/lp a nespočet dalších hudebních snímků různých žánrů.

Později jsem ke svému portfoliu přibral i práci s videem, grafiku a dabing.

Nyní působím ve studiu Avian, pak v několika hudebních formacích, účastním se několika divadelních projektů a pracuji na produkci a postprodukci hudebních projetů i videoprojektů.